Notice: Undefined variable: ccanonicalss in /home/ekoprofit/public_html/libraries/joomla/document/html/renderer/head.php on line 154
Rolety rks
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Do góry
mod

Rolety RKS

Rolety

RKS to nowoczesny system rolet, stosowany w nowo wznoszonych budynkach i montowany w trzech etapach.

Zabudowę rolet w tym systemie należy uwzględnić na etapie projektowania budynku. Umożliwia rozłożenie całości kosztów wykonania rolet na trzy etapy. W trakcie budowy osadza się pod nadprożem specjalne rolokasety, natomiast na etapie montażu okien prowadnice. Po zakończeniu budowy w dowolnym czasie może być zainstalowane wyposażenie rolety. Na elewacji widoczny jest wyłącznie pancerz rolety.

Rolokasety, to gotowe kształtki styropianowe, wzmacniane prętami stalowymi, stosowane jako zasadniczy element systemu RKS. Po obustronnym tynkowaniu całkowicie niewidoczne. Dzięki zamykanej od dołu pokrywie rewizyjnej możliwy jest swobodny dostęp w przypadku konserwacji lub montażu rolety.

Pancerz i prowadnice wykonane z aluminium pasują do każdego typu stolarki okiennej. Dodatkowo prowadnice pancerza mogą być otynkowane od zewnątrz, co poprawia bezpieczeństwo i estetykę wykonania, od wewnątrz zaś rolokaseta licowana jest ze ścianą i od dołu zamykana jest pokrywą rewizyjną, która zapewnia dostęp przy (w przypadku) konserwacji rolety.

Montaż w 3 etapach:

I etap - osadzenie kasety - najczęściej stosowany jest montaż rolokasety podczas wznoszenia murów, wraz z wykonaniem wieńca i nadproży. W trakcie wylewania nadproży, dzięki odpowiednim "jaskółczym ogonom" następuje trwałe i sztywne połączenie rolokasety z nadprożem. Alternatywnym, łatwiejszym sposobem zabudowy rolokasety jest jej montaż po wykonaniu nadproży lecz przed osadzeniem okna. Wymaga pozostawienia odpowiedniej przestrzeni nad oknem jednak nie zapewnia takiej sztywności połączenia jak w rozwiązaniu standardowym.
II etap - montaż prowadnic - prowadnice rolety mocowane są przy pomocy specjalnych wkrętów do ramy okna a następnie jako zestaw osadzane w otworze okiennym.
III etap - montaż wyposażenia - końcowy montaż rolet może być realizowany po wykonaniu tynków wewnętrznych oraz zamontowaniu parapetów zewnętrznych. Etap ten obejmuje montaż pancerza rolety wraz z wałem nawojowym oraz napędem (ręcznym lub elektrycznym) jak również zamknięcie kasety pokrywą rewizyjną.